Trendler

6/recent/ticker-posts

Spotify'dan Para Kazanma Yöntemi

1) Çalma Listesi Oluşturarak Para Kazanın.

Spotify, bireylerin dinleme alışkanlıklarına veya tüm dinleyicilerin ortak zevklerine dayanarak çalma listeleri oluşturur.


Çalma listesi oluşturarak para kazanma fikri şaşırtıcı görünse de aslında bir hayli mantıklı bir gelir kaynağı olduğu söylenebilir. Neden mi? Çünkü her sanatçı keşfedilmek ister, üstelik pek çoğu bunun için gereken ödemeyi yapmaya canı gönülden razıdır. Bu sebepten, çalma listelerine dahil olmalarını sağlayacak dağıtım ve inceleme hizmetlerine ihtiyaç duymaları kaçınılmazdır.

 

Spotify için çalma listesi oluşturup gelir elde etmenizi sağlayan araç ise müzisyenleri çalma listesi yaratıcılarıyla bir araya getiren PlaylistPush adlı hizmettir. PlaylistPush’a kaydolduğunuzda tarafınıza dünya çapındaki bağımsız sanatçılara ait parçalardan oluşan bir liste gönderilir ve belirli bir ücret karşılığında listenizde yer alan bu müzikleri değerlendirmeniz talep edilir. Bunun için de Spotify’da 400 takipçiniz olması gereklidir.

 

PlaylistPush hizmetini kullanarak, seçtiğiniz müzik türüne, oynatma listenizin büyüklüğüne, takipçi sayınıza ya da ne denli isabetli bir yorumcu olduğunuz gerçeğine bağlı olarak değerlendirme başına 1 ila 12 dolar arasında değişen bir kazanç elde edersiniz.

 

2) Yarattığınız Müzik/Şarkı İle Para Kazanın.

-Vakit kaybetmeden Spotify’e girin, açılış sayfasının en altına inin, orada “Sanatçılar” yazan bir bölüm göreceksiniz. Bu bağlantı sizi bir sayfaya yönlendirecek.İşleminizi başlatmak için “Claim Your Profile” (Profil Talep Edin) bağlantısını tıklayabilirsiniz. Bu sayfada sanatçılara ilişkin prosedürlerin yer aldığı başka bağlantıların da olduğunu unutmayın. Bu bağlantılar sayesinde kendi müziğinizi yükleme, çalma listelerine dahil edilmesini talep etme veya en çok dinlenenler listesine ulaşma vb. konulara ilişkin ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Yorum Gönder

1 Yorumlar